Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Sinersul aplikacija na bebama

faklesd

Nasoj bebi od tri mjeseca je dijagnosticiran infekt urinarnog trakta te je proveo 13 dana na kbc Salata. Prima profilaksu u vidu Sinersula i od kada prima taj lijek ima promjene u stolici. Neki dan je imao proljev cijeli dan da bi predvecer to preslo u sluz i nakon sto smo otkrili tragove krvi u sluzi isli smo na zaraznu (temperaturu nije imao). Nisu pronasli virus/bakteriju u stolici, ali kazu da je proljev zbog osjetljivosti na kravlje mljeko koje pije majka. Beba je iskljucivo na prsima.

Da li je moguce da je proljev reakcija na Sinersul ili se odjednom pojavila preosjetljivost na mljeko? Da li ima druga profilaksa i sto bi vi savjetovali?

Dario F

Darko Richter, dr. med.

Sve je moguće, ali sve onda treba i dokazati. za alergiju na kravlj emlijeko postoje pretrage i/ili postupci kojima se to dokazuje. Za Sinersul u toj dobi moraju postojati jaki razlozi za davanje, jer se, u principu, daje iza dobi od 6 mjeseci. No, teško da od Sinersula, i to profilaktičke doze, ima proljevaste stolice.