Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Sinusi

alisa

Već nekih pet do šest mjeseci imam probleme sa disaljnim putevima. Naime, nos mi je konstantno začepljen i jutarnje kihanje redovno. U zadnja četiri dana došlo je do pogoršanja uz pojačan sekret iz nosa i grlobolje. Moram istaknuti da sam dojilja i svaki pokušaj da ovo spriječim sa nekim prirodnim lijekovima bio je bezuspješan. Da li bi mi pomogli neki antibiotici i ako da koje smijem koristiti?

Doc. dr. sc. Tomislav Baudoin, dr. med.

Oprostite što kasnim, ali možda vam ipak pomognem za neku drugu priliku. BUdesonid sprej ili Tafen nasal se može davati dojiljama, a zasigurno će vam taj sprej smanjiti, a možda i otkloniti simptome alergijskog rinitisa.