Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Tumacenje nalaza RIST/RAST

Lidach

Nakon nekoliko gnojnih angina koje sam dobila niotkud preko ljeta i nakon pijenja klavaxa (cijelu terapiju) nije mi bilo nista bolje i dr mi je prepisala dimidril, svi simptomi su nestali, curenje iz nosa, velika otecenost grla (nemogucnost gutanja vlastite sline),...ugl dr me je slala na "pikanje" za alergije i imala sam reakciju 5mm na grinje i prasinu, nakon toga me je poslala na testiranje na RIST i RAST, nalaz je sljedeci:
IgE 134H (0-122kU/L)
RAST d1 (Dermatop.pteronyssinus) koncentracija 1.18H (0-0,35kU/L)
Da li mi mozete reci cemu uopce taj RIST i RAST, vidim da su moji brojevi veci od "dopustenog" sto to uopce znaci?
Unaprijed hvala
Lidija

Darko Richter, dr. med.

Znači da imate alergiju tipa I po Coombsu i Gelu na grinju Dermatophagoides pteronyssinus. Na prašinu ne postoji alergija. Također, ne postoje alergijske angine.