Alergije

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

učestalo korištenje spreja

anna5

Poštovani,

Imala sam velikih problema sa alergijskim rinitisom.Nakon preseljenja na more, uz upotrebu spreja (koristila sam sprej flixonase), stanje se stabiliziralo. Budući da sam saznala da sprej stvara ovisnost i ne smije se koristiti dulje vrijeme, (a ja sam ga koristila gotovo godinu dana, uz vrlo male pauze, tek po nekoliko dana), nakon zadnje terapije sam ga prestala koristiti. Stanje se pogoršalo i svaki dan je sve gore. Trenutno koristim nasic sprej, to mi je savjetovao ljekarnik, jer je blaži i manje štetan. Ipak, on mi ne pomaže...i alergija se pogoršava. Što mi svjetujete? Unaprijed zahvaljujem.

Ana

Darko Richter, dr. med.

Nakon godine dana intranazalnog kortikosteroida, trebalo bi posjetiti specijalistu ORL.