Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

asthma bronhcale

djoly1

ovako glasi nalaz mog 8g sina :

citološki nalaz : obriska sluznice nosa na eozinofile

mikroskopski : u razmazima obriska sluznice nosa nađeno 90 % eozinofilnih granulocita.

dijagnoza : asthma bronhcale

radili smo nalaz krvi ali se on čeka 1 mj doktorica nam je rekla da dođemo kad bude došo nalaz od krvi.a od nosa smo dobili jučer pa me zanima šta vi kažete na ovaj nalaz (od nosa) .ljep pozdrav.

Darko Richter, dr. med.

Iz tog se nalaza nikako ne vidi da ima astmu.Ima eozinofilnu rekaciju nosnoj sluznici, a ona može biti alergijska (alergijski rinitis) ili nealergijska (nealergijski rinitis s eozinofilijom).

djoly1

hvala na odgovoru.

radili smo i SPIROMETRIJU piše na kraju (ventolin test pozitivan na nivou malih dišnih puteva) dobio je da gricka SINGULAIR junior 5mg.

ugodan vam dan želim.

Darko Richter, dr. med.

Ništa n ije u nalazima, pogotovo ne u 2pozitivnom ventolinskom testu na razini malih dišnih puteva", jer tako nešto nti ne postoji. Postoje simptomi, ili ne postoje, i astma je, prvenstveno, simptomatska dijagnoza.