Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Bol i teško disanje

IvonaZg25

Poštovani od jučer popodne osječam prilično jaku bol u prsima koja se proteže i u leđa pa čak i u ruku, također je tu i otežano disanje, kao da me neka težina sputava na prsima u tome. Jučer sam također imala i napadaj kašlja cca 5 min koji je bio prilično jak. Inače me znaju mučiti alergije, sada sam zbunjena može li ovo biti znak alergije, astme, također me je strah i plućne embolije s obzirom da imam vene koje sam dobila u drugoj trudnoći... Može li biti takvo šta ili ipak pretjerujem ?

Darko Richter, dr. med.

Može biti alergijska astma, može biti od srca, a embolija (pluća) u pravilu ne boli. Ja bih otišao na hitnu internu.