Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Bronhalna astma - snimak pluća

tamislava

Poštovani,

Imam 28 godina, u dobi od 10g mi je dijagnosticirana astma nakon 18 godine sam zapustila lijećenje astme te se u periodu alergija vodila istom propisanom terapijom (3-4 mj u godini). Alergija je na pelud trava, korov, drveće i grinje. Obzirom da u zadnje dvije godine zimu provedem u bolesti barem 1 mjesečno u razdoblju od 12-4 mjeseca te osjećam probadanje prilikom udaha u leđima ispod lopatica, svaka prehlada manje/više završi bronhitisom. Stoga sam otišla specijalisti te dobila 10-ak pretraga. Nikad nisam imala napadaje gušenja u pravom smislu, već karatog dah prilikom infekcija. Povremeni sam pušač

Ono što me brine je i snimak pluća pa bih Vas molila ako mi ga možete pojasniti:
1. RTG PLUĆA - na PA snimci torakalnih organa vidi se sjena srca urednog položaja, veličine i oblika. Na plućima se ne vide sigurni znaci svježih infiltrativnih niti zastojnih promjena. Obostrano bazalno smanjena transparencija, prvenstveno uslijed superpozicije mekih tkiva. Listovi ošita su oštro ocrtani, lateralni f.c. sinusi slobodni

Napravila sam ponovna testiranja koja su potvrdila i dalje alergiju na gore navedeno, bris nosa i igg čekam nalaze.

Molim Vas tumačenje nalaza, strah me hvata od kroničnih plučnih bolesti ? Molim Vas i vaše mišljenje i preporuku.

Hvala unaprijed,

Lp

Darko Richter, dr. med.

RTG nalaz je uredan. Nemam pojma što vas brine.