Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Produktivni kašalj

Kiva

Poštovani,
Dječak 9 god. alergijska astma+rinitis
Od malena smo krenuli s terapijom Singulare granule, pa smo presli na Melarth i trenutno smo na Flixotide 125 2x1..uvijek krene s po 2 dana suhog kašlja, nekad mu, ovisno o ucestalosti kaslja dam Ventolin 2 potiska jednokratno , a nekad mu se i bez Ventolina kasalj smiri i okrene na produktivno kasljanje i tu mi nastaje problem dali taj kasalj treba odmah razrjedivati sirupom ili ostaviti i pratiti. Sad trenutno kad zakaslje mu cujem šlajm negdje unutra al kao da ga s kasljem ne uspije potpuno izbaciti. Zanima me, ako je potrebno, dali se Flixotide i Fluimukan granule smiju zajedno koristiti pošto mu je do sad Fluimukan jedino pomagao.S tim da cesto pušemo nos i inhaliramo s fizioloskom otopinom. Hvala na odgovoru

Darko Richter, dr. med.

Kada kašalj od astme sazrije, to je dobro. Ne bi trebalo miješati Flixotide i Fluimukan. Ali, uvijek se postavlja pitanje do čega je kašalj. Ne mora uopće biti u svezi s astmom, koja bi trebala biti pod kontrolom zahvaljujući Flixotideu, već od svih ostalih razloga kao i kod ljudi koji nisu na Flixotideu.
Ove inhalacije fiziološke i slično je rak rana za dišni trakt svih ljudi, sa i bez astme, i ne znam kako protumačiti da se voda nalijeva u škrge ribama, a u nos i pluća ljudi samo čisti zrak. Ako nemate čistog zraka, ne znači da ste postali riba.