Astma

Darko Richter, dr. med.

KBC Zagreb
Zagreb, Kišpatićeva 12

Sta je u pitanju?

CrnaDama

Dobar dan. Zovem se Marija i imam 16 god. Nazalost pusac sam vec skoro dve godine i uglavnom pusim cigarete sa dotatkom mentola. Vec dva dana osecam neke promene sa disanjem. Kao da imam otezano disanje,ubrzan rad srca, broji oko 60 otkucaja u minuti. Mislim da imam vecu kolicinu slejma koji ne mogu da izbacim. Strahujem da ne dodje do tezeg gusenja ili da se ne javi astma. Nadam se da cete mi izaci u susret i dati savet kako sa tim da postupam. Hvala unapred.

Darko Richter, dr. med.

Javite se svojem liječniku opće prakse. To je prvi. Drugo, broj otkucaja od 60 više je na donjoj, nego na gornjoj granici normale, i uopće ne znači ubrzani rad srca.