Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

ad i astma

Marijana

Poštovani,
mome je tromjesecnom sinu prije 15 dana dijagnosticiran ad. Uz uporabu Parfenac i a-derma exomega krema (koje je preporučio dermatolog) osip se gotovo sasvim povukao. Pedijatar je, čuvši za dijagnozu, rekao kako dijete niti slučajno ne trebamo slati u jaslice, odnosno vrtić do treće godine jer će tamo sigurno dobiti astmu. Da li je to točno?
Hvala

dr. Krešimir Kostović

Atopijski dermatitis i alergijska astma priradaju u skupinu atopijskih bolesti. Dijete koje ima atopijski dermatitis ima veću šansu da dobije astmu. Da li bi Vaše dijete dobilo astmu i to zato što ide jaslice, teško je reći. U svakom slučaju imate dovoljno vremena da potražite i drugo mišljenje pedijatra (pitanje astme pripada u domenu pedijatra).