Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Ad kod majke koja doji

nikoool

Postovani,molim Vase misljenje!
Majka sam djevojcice od 7 mj.koju dojim,a ja imam AD,koji se zadnjih mjesec dana jako pogorsao!Sada mene zanima sto i kako je dozvoljeno koristenje lijekova s obzirom na dojenje??Najprije je to bio mali ekcem,a sada se dosta prosirio,pa zahtjeva nekakvu terapiju!I u slucaju privremenog prekida dojenja koliko je potrebno vremenski da se kortikosteroid izluci iz organizma?Dijete nema nikakve promjene na kozi,pa bih ako je moguce htjela jos dojiti!

Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da ne trebate prekinuti dojenje. Ako kortikosteroidne kreme koristite kraće vrijeme (5-7 dana u kontinuitetu) i na manjoj površini, apsorpcija kortikosteroida je zanemariva (npr. Elocom krema se apsorbira 0.4%). Neutralne kreme možete koristiti bez ikakvih ograničenja.