Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

sastojci pripravka za kožu

MarijaM

Poštovani doktore,

prije nekoliko godina dermatologica mi je prepisala jedan pripravak koji se izrađuje u ljekarni, a sastoji se od maslinovog ulja, talka i kalcija. Jeste li s tim pripravkom upoznati? Nisam sigurna koja mi je točno bila dijagnoza, ali radilo se je o crvenom osipu na podlakticama koji se je širio na čitave ruke, vrat i noge, a kasnije je koža postajala sve suhija i sve je više svrbila i počela se perutati. Također, prva pojava tog osipa imala je veze sa suncem, prašinom i znojem (npr. odbojka na pijesku). Nego, stvar je u tome da sam ja taj grozni osip dobila ponovno, a "recept" (točne omjere) za pripravak koji mi je savršeno pomogao sam zaboravila. Znate li ga vi? (Naime, treba mi kako bih mogla reći svojoj doktorici opće prakse da mi napiše recept). Hvala!

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ne postoje univerzalni omjeri za pojedine magistralne pripravke. Svaki preparat se može napraviti s različitim omjerom pojedinih sastojaka. Inače, nije mi poznat taj pripravak s gore navedenim sastojcima (možda i niste točno zapamtili sve sastojke). Najbolje bi bilo da se obratite dermatologici koja Vam ga je prvi puta propisala.