Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

alergija?!

xbalanque

Ispod oka na podocnjaku mi se pojavilo crvenilo, prvo sam mislila da je to ubod komarca ili neceg, ali ne prolazi, nije hrpavo na dodir, a svako jutro kad se probudim oci su mi jako natecene,koja bi to bolest bila?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno se radi o nekoj vrsti alergije, ali bez pregleda i pretraga više se ne može reći.

morigan

Poštovani,
Imam 42 godine i u posljednjih par mjeseci sam primijetila nekakvo čudno konstantno crvenilo lica. Međutim, u posljednjih mjesec dana lice i čelo zahvati
užasna vrućina i crvenilo koje se širi na prsa i na ramena. Lice me strašno peče, žari i zateže.To crvenilo nije vezano za nikakav napor ili stres ili promjenu temperature. Udari me onako totalno bezveze - npr. sjedim i gledam TV i odjednom me "pukne" taj užas u glavu. A crvenilo je konstantno prisutno. I sve me to izluđuje! Napominjem kako nikada nisam koristila nikakve kozmetičke preparate. Koža mi je inače vrlo suha, čak i na mjestima hrapava. Ta vrućina i crvenilo su zaista prestrašni. Ne znam je li u pitanju kakva alergija, jer sam alergična na brezu i lijesku, ali doba njihove cvatnje je od veljače do lipnja, tako da to isključujem. Ne znam je li to možda početak rozaceje...
Molim vas da odgovor, jer sam na rubu živačnog sloma. Puno vam hvala.