Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

crveni plikovi

kristina55

Poštovani,
Imam dijete staro deset godina koje boluje od alergijske astme.
Prije nekoliko dana na području vrata i šaka pojavili su se crveni plikovi, koža je suha i jako svrbi.

Molim Vas za savijet koju kremu ili terapiju preporučate.

Unaprijed hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Po onom što ste napisali mislim da bi se kod Vašeg djeteta (zaista) moglo raditi o atopijskom dermatitisu. U tom slučaju došla bi u obzir kratkotrajna primjena blažeg kortikosteoida u obliku masti (npr. Afloderm) kroz 7,8 dana. Nakon toga važna je primjena neutralnijih, masnijih pripravaka namijenjenih njezi atopijske kože (npr. Stelatopia od Mustele ili Exomega od A-Derme). Dok se ne smiri svrbež, može se dati antihistaminik (npr. Aerius).