Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

dermatitis subacuta hyperkeratotica

icvita17

Imam kronični dermatitis. Obavljena mi je biopsija šake, i nalaz glasi ovako. U komadiću kože nalazi se iregularno akontotičan epidermis prekriven debljom nekompaktnom roževinom, te plitko eksidirani dermis. Unutar epitela nalazi se limfocitarna spongioza i pokoja spongiotička vezikula.Mjestimice se na vršcima dermalnih papila nalazi subepidermalna separacija, vjerojatno kao fiksacijski artefakt.U gornjem dermisu umjereni su perivaskularni infitrati mononukleara.

Moja dermatologica mi je rekla da je to alergija, i poslala me na liječenje u bolnicu. Nista dr. mi nije rekla što to znači..pa bih htio da mi pojasnite ako možete?! Hvala
imam naotečene prste,šake. i ljušti mi se koža, i svrbi me.. i sad se prenijelo i na noge.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Kod Vas se vjerojatno radi o tzv. kontaktnom dermatitisu. Samo histološkim nalazom se u ovom slučaju ne može postaviti točna dijagnoza. Preporučio bih epikutano testiranje na dermatološkoj klinici. U terapiji bi pomogle kortikosteroidne kreme.