Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Alergija- AD

lanuska

Poštovani,
imam dijete staro 3 godine koje ima AD i alergiju na kravlje mlijeko. Biste li mi preporučili Enterosgel?
Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da ima smisla pokušati s Enterosgelom (uz drugu terapiju) kroz nekoliko tjedana i to 3 puta dnevno jednu malu žličicu gela. Ako dođe do poboljšanja, s primjenom možete nastaviti, jer je riječ o prirodnom, neškodljivom preparatu.

lanuska

Zahvaljujem se na odgovoru. Možete mi preporučiti terapiju koju bih uz ovaj gel koristila. Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Potrebna je stalna njega kože preparatima namijenjenim atopijskoj koži (Mustela, Avene, Eucerin, Uriage itd). U fazama pogoršanja dolazi u obzir kratkotrajna primjena blažih kortikosteroida (npr. Afloderm mast) ili topičkih imunomodulatora (npr. Elidel krema). U slučaju svrbeža antihistaminici u obliku sirupa (npr. Aerius). Svi lijekovi osim preparata za njegu uzimaju se pod kontrolom pedijatra ili dermatologa.