Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Dyshidrosis

sindbad

Muči me ovaj problem već duže od pola godine. U početku su potkožni mjehurići bili locirani isključivo na malo prstu lijeve noge ali su se postupno proširili i na prste obaju ruka. Bio sam kod dermatologa koji mi je prepisao neku kombiniranu kremu Triderm ali se stanje nije ništa poboljšalo. Jedino hladna voda ili led pomaže ublažiti svrab. Zanima me Vaš savjet u vezi ovog iznimno neugodnog problema. Hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Ukoliko je zaista riječ o dizhidrozi ( a po opisu bi moglo biti) riječ je o dosta neugodnom problemu koji ima kronično-recidivirajući tijek. To znači da su problemi dugotrajni uz periode poboljšanja i pogoršanja. Promjene se liječe lokalnim kortikosteroidima i kombiniranim kortikosteroidnim i antibiotskim pripravcima. Morate biti strpljivi (brzih riješenja nema).