Atopijski dermatitis

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Nejasna th atopijskog dermatitisa

Ludamama

Postovani, dobili smo Triderm i Afloderm belobaza kremu za djecaka od 3 mj.
Triderm 2x/dan a Afloderm 3x/dan.
I za jednu i drugu kremu pise da su kortikosteroidne i za tako malu bebu ne mazati cesce od jednom u 12 sati.
U ljekarni su mi rekli namazati prvo Afloderm pa zatim kad se ona upije namazati Triderm jer je masnija pa duze ostaje.
Ispada da bebu mazem duplo od preporucenog. Zasto obje u isto vrijeme, kako ih kombinirati?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nikako obje kreme u isto vrijeme. Vjerojatno se mislilo prvo Triderm krema 2-3 dana, a potom Afloderm 2-3 dana. Sve više i dulje od toga bi bilo pogrešno.