Hepatitis C

nepodnosljivi su

maja

Kada se saznalo da imam hepatitis c laici su moju bolest usporedjivali sa sidom i sifilisom i ucinili da se osjecam kao odmetnik koji vise nikada nece imati vezu niti sa bilo kim jer nitko ne zeli zarazenu osobu u svome zivotu ma kako ona bila lijepa, pametna i drustvena. Doveli su moj um do te mjere u crne odaje da sam se jedva borila sa svakodnevnicom i obiljezena sam za citav zivot, cesto razmisljam da se odselim jer vise od 2 god nemam decka i ako se dobro naizgled drzim, ali mislim da necu moci vise ovako i sada kada sam nulirala laici opet sire vijest kako je moja bolest neizljeciva i da sam zarazena za citav zivot, i kako sada da ja opstanem u ovom medikritetskom drustvu punom maloumnih insekata koji se bave tudjim zivotima, hoce li to ikada prestati, da li je itko od vas imao normalan zivot poslije terapije i da li ga je itko htio poslije svega, molim vas odgovorite sta mi je ciniti ja zelim brak i dijete

zrinka

Majo moja seli iz te "selendre" ili "kasabe" kako se to kod vas kaze..samo neznam odakle tim seljacima da tako sve znaju o toj bolesti?Meni kad je muz otkrio da ima hep.C,90% ljudi nije imalo pojma sta je C,svi znaju A i B,ali C skoro nitko pa ni ja ni on,tek neka usputna saznanja i to zahvaljujući Pameli Anderson.Kad sam se dobro informirala,preko infektologa,udruge,interneta...svima sam pojedinačno morala objašnjavati šta je Hep. C,a mi zamisli ne živimo u selendri nego u Splitu i krug ljudi sa kojima se družimo i u familiji je većinom obrazovan.Muž mi nije bio narkoman niti se kad u životu drogirao ali je pomorac i još uvijek je,vadio zube po Indiji,Španjolskoj,dobivao cjepiva po Africi i pitaj ti dragog Boga di se zarazio,i to možda čak i prije 15-20 g.kako su nam doktori objasnili.Ali to je prednost velikog grada di imaš krug poznanika,rodbine,prijatelja,dok u malim mistima sa par tisuća stanov. svak svakoga zna,o svakom se sve zna i malomišćanske priče krenu..ALI MAJO TO SVE NIJE BITNO I NEKA TE TO NE ZABRINJAVA,PRED TOBOM JE TEK ŽIVOT,IMAŠ SAMO 23 GODINE,I NAJVAŽNIJE JE DA TI IZDRŽIŠ SVOJU TERAPIJU DO KRAJA I DA BUDEŠ NEGATIVNA I NA KONCU IZLJEČENA,PA ONDA SVIMA IZMJERI "DO LAKTA" TORBU NA RAME I ŽIVOT IDE DALJE..I NE ZABORAVI POSLIJE KIŠE DOLAZI SUNCE...
Pozdrav

gordana

Bolujem i liječim se od Hep "C", uz mnogo nuspojava i problema. Sa mojim genotipom 1B šanse do potpunog izliječenja su 50-50 posto.
Prije 21 mjesec rodila sam zdravo muško dijete, moje prvo, i to u četrdesetoj godini života. Momentalno sam pod Pegiliranim interferonom i ribavirinom. Teško je ali ima nade za potpuno ozdravljenje. Svoju bolest tajim, koliko je to god moguće živeći u malom mjestu. Ukoliko mogu pomoći drugim informacijama slobodno se javite. Ako mi možete pomoći kakvim informacijama o jetrenim dijetama, kao i koje voće i povrće smijem jesti, bila bih zahvalna.
Puno sreće!!!!