Menopauza

Bolna kvržica

Mandica

Molim Vas, ne znam više gdje i kome da postavim pitanje u vezi bolne kvržice na dojci!! Imam 22 godine i probleme s bolnom kvržicom u dojci imam već punih 5 godina! Većinu pregleda sam obavljala u privatnoj poliklinici gdje je ustanovljeno da se radi o mastopatiji i preporučili su mi Voltaren gel i kapi Mastodynon, međutim to mi nije ništa pomoglo! Nakon par mjeseci sam došla na redoviti uzv dojke i tada su mi rekli da se kvržica povećala i da je sada 1,5x1 cm i napravili su mi punkciju koja je bila vrlo bolna! Citološki nalaz je pokazao da je sve u redu. Kada sam nakon godinu i pol došla ponoviti uzv dojke rečeno mi je da se kvržica udvostručila i da je potrebno ponoviti punkciju što sam ja iz čistog straha odbila! Od tada je prošla godina dana i trenutno čekam pregled kod državnog doktora i ono što bih ja Vas pitala je to da li bi Vi meni preporučili uklanjanje cijele kvržice jer moje osobno mišljenje je da apsolutno nema smilsla podvrgavati me bolnim punkcijama svakih godinu dana?! Hvala!!

Dr. sc. Tomislav Čanić

Preporučam Vam da se posavjetujete s kirurgom, i to onim čija je uža specijalnost bolesti dojke.