Menopauza

Nova

Blanka

Prije početka uzimanja HNL-a koje sve pregleda i pretrage treba obaviti.

Prof. dr. sc. Velimir Šimunić

Poštovana,

Prije početka uzimanja HNL-a, osim uzimanja anamneze (značajnih zdravstvenih podataka o budućoj korisnici HNl-a), potrebno je učiniti opći i ginekološki pregled, papa-test, pregled dojki i mamografiju. Uz to, budućoj se korisnici mogu savjetovati laboratorijske pretrage krvi (jetreni testovi, testovi zgrušavanja krvi, određivanje razine šećera i masnoća u krvi) te ginekološki pregled i pregled dojki uz pomoć ultrazvuka. Nakon početka uzimanja HNL-a slijede kontrolni pregledi. Oni su u prvoj godini nešto češći , a nakon toga se određuju jednom ili dva puta godišnje. U svakom slučaju, brinite se aktivno za svoje zdravlje, neovisno o tome uzimate li HNL ili ne.