Ortopedija

bolovi u koljenima

drago

Poštovani,
unatrag tjedan dana zablokiralo mi je koljeno i nisam ga više mogao pomicati. Doktor opće prakse savjetovao je osobne masaže koje su malo ublažile bol, ali ja i dalje jedva hodam i bolovi ne prestaju niti kada mirujem. Prije godinu dana bio sam kod specijaliste ortopeda radi istih simptoma i rečeno mi je da je za moje godine (tada 57) to sve u granicama normale. Dijagnoza je bila Gonarthrosis et arthrosis femoropatellari dex. Coxarthrosis lat dex incip. Spondylarthrosis def. vertebrae cervicalis et lumablis. Paresis extremiteti inf. lat sin. discreta. Arthrosis humeroscapularis sin. A što mi ništa nije pojašnjeno i ne znam od kuda ti bolovi koji su do sada barem bili snošljivi zahvaljujući tabletama Diklofenak Retard, niti kako ih ublažiti ili izbjeći.
Molim Vas za pomoć i uputu kome da se javim

Doc. dr. sc. Domagoj Delimar, dr. med.

Poštovani,
s obzirom na vaš problem koji ste iznijeli, smatram da bi se svakako trebali javiti ortopedu na klinički pregled, a svakako će biti potrebna i radiografska snimka kukova i koljena. Nakon takvog pregleda će se moći odlučiti da li je potrebna operativna intervencija ili će biti dovoljna fizikalna terapija.

Doc. dr. sc. Domagoj Delimar, specijalist ortoped

kunika

Ja se ispricavam ukoliko ovom svojom porukom remetim neciji forum, no ne zna na kojem bi mjestu postavio svoje pitanje.

1997 sam bio na artroskopiji lijevog koljena (7.mj) i ubrzo zatim i desnog koljena (10.mj). 2000. u sijecnju sam ponovno bio na artroskopiji desnof koljena.
Od 3. razreda osnovne skole sam aktivno igrao rukomet, a u 7.razredu sam zadobio prvu ozljedu koljena (distorziju). Te su se iste ozljede zatim redale sve dok nisam dosao do 6-e i napokon pristupio gore navedenim operacijama.
Dijagnoza - hondromalacija patele. Misici nikad vise na onom nivou kao i prije.
Prestao sam s rukometom i sad sam sportski rekreativac sa jako problematicnim desnim koljenom. Bol kod svakog cucnja, i to posebno u jednom dijelu cucnja. Voznja biciklom, povremeni fitnes i Glukozamin sulfat mi pomazu da izdrzim kakvu partiju tenisa i voznju biciklom, ali nakon aktivnosti - bolovi nesnosni. Ima li kakvog rjesenja ili se moram pomiriti sa time. Molim vas za pomoc - profesor sam TZK.

Doc. dr. sc. Domagoj Delimar, dr. med.

Zbog hondromalacije se obično ne rade artroskopije. Preporučam da se javite ortopedu na obradu, da se vidi koliko Vam se može pomoći.