Ortopedija

Nosenje beba - marame, klokanice ili ruke

tatjanae

Interesira me koje je vase misljenje da li bi bebe (novorodencad i stariju djecu) trebalo nositi u maramama (npr. www.mayawrap.com, ellaroo.com) ili u klokanicama ili onako kako su nas nosili u rukama.

Hvala.

Tatjana

Doc. dr. sc. Domagoj Delimar, dr. med.

Najmanju djecu (bebe?) treba nositi tako da im se fiksira (čvrsto podržava) vrat i kralješnica, bez obzira na to da li se beba nosi u marami, klokanici ili na rukama. Za same kukove dobro je da su nožice bebe abducirane (raširene oko roditeljevog tijela).Kod naroda koji na taj način nose djecu izuzentno je rijedak razvojni poremećaj kukova.

lasica

tatjana,probaj ergo baby carrier.ujedinjava ovo što je dr. naveo a kombinacija je klokanice i marame.ima u austriji u popolinu.