Ortopedija

teniski lakat

maya75

Poštovani,

Rekreativno igram tenis, no u zadnje vrijeme imam bolove i čudno škljocanje u laktu desne ruke .. kada rotiram ispruženu ruku lijevo desno škljoca mi u laktu. Radi li se o teniskom laktu i što je teniski lakat?

Unaprijed hvala!

Maya

Doc. dr. sc. Domagoj Delimar, dr. med.

Škljocanje nije karakteristični simptom teniskog lakta. Za teniski lakat karakteristična je bolnost, najčešće s vanjske strane lakta pri pokretima ručnog zgloba. Preporučujem Vam da se javite na pregled ortopedu kako bi se mogao utvrditi uzrok škljocanja i bolnosti.

Doc. dr. sc. Domagoj Delimar, specijalist ortoped

maya75

Hvala na odgovoru, no zanima me na što bi trebala paziti pri igranju tenisa da ne dobijem teniski lakat, zbog čega on nastaje .... bolje spriječiti nego liječiti, zar ne?

LP

Maya75