Ortopedija

vratna kralježnica

rječanka051

Imam lagane vrtoglavice već neko vrijeme i kako nalazi govore izgleda da je upala perifernih živaca u uhu,ali isto tako sma isla slikati i vratnu kralješnicu da se izbaci i ta mogućnost .mozete li mi reci sto pokazuje ovaj nalaz.
Hvala!

Uputna dijagnoza :Sy.CB i.o.

Aplanacija fiziološkog zavoja vratnog odječka kralježnice,s oučavanim diskalnim prostorima i dorzalnom interkorporalnom linijom. Početne degenerativne promjene vide se na interverterbalnim zglobovima C/TH prijelaza.

Doc. dr. sc. Domagoj Delimar, dr. med.

Ukoliko se početna dijagnoza nije potvrdila preporučam pregled kod fizijatra - vertebrologa, a sam RTG nalaz je uobičajen i čest.