Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Aktivferrin

DeeDee21

Pozdrav,
Beba rodjena 24.2. 46cm, 2390g. Na prvom pregledu prije tjedan i pol imala 3430, 49.5 cm. Ima grčeve, često se napreže i bljucka/ dosta često i povraća. Za osto dr kaže da je ok i normalno sve dok napreduje te usput nadodaj da je dobila i vise nego je trebala. Isključivo je dojena zadnjih dva tjedna dok je u bolnici bila na kombinaciji mog mlijeka i dohrane zbog dužeg boravka (žutica). Pedijatrica joj je propisala aktivferrin, bez vadjenja krvne slike ili dodatnih pretraga. Zanima me jeli to uobičajena praksa?
Hvala unaprijed

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Djeca koja su rođena s težinom manjom od 2500 grama su u značajno većem riziku od nastanka slabookrvnosti, naročito ako je riječ o isključivo dojenoj djeci. Stoga je pedijatrica u pravu. Preporučam kontrou krvne slike u dobi između 3 i 6 mjeseci života.