Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Beba jede ogradicu, foliju, naljepnice... kocke

Lucija22

Doktore, poštovanje. Moja jedanaestomjesečna beba oduvijek rado jede BILO ŠTO. Papira, kartona, odljepljuje naljepnice s igračka ili kinderbeta, a sada je npr. napala svoju ogradicu, vadi spužvu pa jede, jede bratovu kredu - ako se može domoći toga... zdrobi i plastične igračke zubićima pa premeće po ustima. Da ne duljim -konzmuira sve što može naći ili odlomiti ili izgrebati. Glođe sve živo - sve stvari koje je naslijedila bile su netaknute, prošle su više djece bez posljedica, dakle mislim da je nekako ekstremnija u tom sportu trpanja u usta.
No, zadnje vrijeme s više strane čujem da bih je trebala voditi doktoru jer "nešto joj fali" u krvi valjda, nemam pojma.
Je li to istina ili samo bapska priča?

Darko Richter, dr. med.

kaže se da u takvim slučajevima u podlozi može biti nedostatak željeza ili kalcija.

Lucija22

Hvala, navratit ću svom pedijatru...