Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Beba nece da jede

Sekin_mejo

Postovani,
Trebam pomoc. Porodila sam se 02.04.2024 na carski rez
Beba je dosla sa 4550 gr
U bolnici je izgubila 10% tezine
Jer je imala vode u plucima i ja sam dobila dvije infuzije prije i tokom carskog
Dojila sam ga i davali mu dohranu u bolnici jer je doata izgubio a nije vracao
Izasli smo 06.04.2024 sa 4260 gr
Kuci sam ga samo stavljala na dojku i nisam davala dohranu jer se nije ni bunio
Prvo mjerenje babice 08.04.2024 beba ima 4090 gr
Opet izgubio dodajemo dohranu jer je jako izgubio
Uzimam pumpu izdajem se imam jedva 20ml po dojci i zbog toga dodajemo dohranu
09.04.2024 4170 gr
10.04.2024 4220 gr
13.04.2024 4220 gr
Odlazimo u bolnicu i svaka dva dana na mjerenje
13.04.2024 4256 gr u bolnici vagan
15.04.2024 4270 gr u bolnici vagan
17.04.2024 4340 gr u bolnici vagan
19.04.2024 4352 gr kod pedijatra
Pedijatar nas salje na lezanje u bolnicu
20.04.2024 4450 gr lezimo u bolnici
21.04.2024 4452 gr lezimo u bolnici
22.04.2024 4530 gr izlazimo iz bolnice
Slabo dobija na kilazi
Budi se na jelo budan je tokom dana
Ali malo hoce da jede
Max 60-80ml svaka 3h a doktori kazu trebao bi min 120ml
Jede Aptamil pre
Na zalost mljeko nismo uspjeli nikako da navucemo
Jedva nekih 40 skupa (20ml po dojci)
Tako da smo samo na adaptiranom
Ima redovne stolice i urin
Stolica kontrolirana sve uredno
Krv uredna
On vitalan
Kako natjerati bebu da jede
Promjeniti dohranu ili? Koliko uopste smije j kako da se mjenjq dohrana?
24.04.2024 4590gr

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nažalost ima jako puno razloga zbog kojeg novorođenče ne napreduje na težini. Ovim putem nije moguće dati bilo kakvo mišljenje, treba ostati u kontaktu s bolničkim pedijatrom i vidjeti što dalje. U obzir dolazi i specijalna prehrana formulom koja se daje kada postoji alergija na bjelančevine kravljeg mlijeka ali to je manje vjerojatan uzrok.

Bubamama

Ja ću samo napisati moje iskustvo, možda pomogne. Moje dijete je isto prva dva tjedna gubilo na težini, ja sam ga stavljala na dojku svakih 15 min- pola sata prva dva mjeseca jer sam imala osječaj da je stalno gladan. Nikad mi mlijeko nije curilo i nikad se nisam uspjela izdojiti ni 10 ml. Tih prva dva tjedna mi je bilo teško zbog napada okoline da izgladnjujem dijete i da ga trebam hraniti formulom jer su svi mislili da je očito da nemam mlijeka. RODE su mi puno pomogle. Nakon neka tri četiri tjedna počeo je dosta dobivati na težini, iza toga još i više. Na kraju sam ga dojila do njegove 3,5 godine dok nije sam prestao tražiti da sisa. Ponavljam, nikad mi nije curilo mlijeko niti sam se mogla izdojiti (a pokušavala sam jer je sisao često pa sam htjela imati spremljeno da mogu otići na npr. pregled ili negdje bez njega) Evo samo moja priča, možda će mami nešto značiti podrška.