Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Trajanje temperature viroza

natalinatali

Poštovani,
Djecak 11 g, nakon kašlja i zacepljenog nosa krenila temperatura, prva tri dana do 37.7...cetvrti dan temp oko 38.5 pregled u pedijatrija i vađenje krvi, dr ništa ne čuje na plućima, krv sve u okviru vrijednosti (crp 4)... kapi u nos..danas je 5 dan i jutros bez tem, a poslijepodne 37.7.. kašalj i nos je već bolje, pa se nadam da je to uobičajeno kod viroza da temperatura traje i dulje od tri dana, nama je sada peti? Hvala vam puno

natalinatali

Zapravo se brinem da nije upala pluca, ali sigurno bi liječnik koji je poslušao dijete i temeljem.nalaza krvi to zaključi...pa se mislim da nije neuobičajeno 5-6 dana tem, koja se sama skida...jučer je bila 38.5 pa nakon sat sama pala na 37.5..lupocete ni ne trebamo davati...hvala puno

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Neki vrusi uzrokuju povišenje tjelesne temperature i desetak dana. Svakako je najvažnije pratiti opće stanje i disanje u mirovanju. Nalazi ne ukazuju na bakterijsku infekciju no moguće su i virusne upale pluća no tada dijete ne izgleda dobro, intenzivno kašlje, ubrzano diše i tada je indicirano napraviti rendgen pluća, iako se na pregledu ne čuje ništa što bi na nju upućivalo (uobičajeno tzv atipične upale pluća se ne čuju kod slušanja pluća).