Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Bolna kvrzic u dojci kod decaka

gagulina

Postovani,
imam decaka od 13 godina. Pre 3 dana mi se pozalio da ga boli bradavica na levoj dojci, strasno se uplasio jer je pomislio na rak dojke. Ja sam pogledala dojku, na dodir i pritisak ga zaboli deo oreole, osetljivo je i malo tvrdo u jednom delu (blago je crveno i malo oteceno). Prvo sam pomislila da se udario negde a onda sam se setila da bi moglo biti hormonski. Ne bih zelela da panicim, ni njemu a ni sebi. Da li je potrebno da idemo kod lekara ili na UZ. Prijateljica mi je rekla da je njen sin imao takvih problema u pubertetu, tj.da je to ginekomastija.
Hvala unapred na odgovoru

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

To je normalna i prolazna pojava na početku puberteta. Možete stavljati obloge od vode sobne temperature (kad je kod kuće) i po potrebi 500 mg paracetamola. Nije potrebno obavljati dodatne pretrage.