Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Citomegalovirus

Revoz34

Poštovani beba je rodjena u 35 tjednu kao nedonošče sa kilažicom 1730 grama,u maternici se mučila zadnjih mjesec dana jel je posteljica trunula i kad je porođena carskim rezom taj dan je izbacivala sukrvicu i plodnu vodu iz sebe ,drugi dan je dobila upalu pluća i bakteriju ,koja je izlječenja,rađen je uzv glavice ,srca ,pluća i svih organa u više navrata i svaki put su nalazi bili uredni,sad je beba danas mjesec dana stara ,ima 2360 grama ,još je u bolnici jel nema sasvim razvijen refleks gutanja kod hranjenja,pojede otprilike 20 do 40 ml na bočicu ,pa se umori i onda joj ostatak daju na sondu,jučer dr rekla da zbog toga jel slabije jede sumnja na citomegalovirus ,jel kao dijete odbija hranu ,ali kao da će napraviti dodatne pretrage pa da će znati točno..i kao da je sitnija beba kaže dr...molim za savjet .hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Budite strpljivi i slušajte što Vam govore u bolnici. Ovisno u uzrocima smetnji bit će preporučeno postupanje prigodom hranjenja i eventualni lijekovi.

Ankus4

Poštovani,

Molim Vas objašnjenje nalaza Imuno-enzimnog testa te smatrate li potrebnu daljnju obradu obzirom da sam trudnica u 10 tt (prije toga 2 missab):

Toxoplazma IGG 322 IU/ml pozitivan

Virus rubeole IGG protutijela 15,5 IU/ml pozitivan

Citomegalovirus IGM protutijela (S/CO=1,02; Ref=1,0) pozitivan
Citomegalovirus IGG protutijela 144 U/ml pozitivan
Citomegalovirus CMIA AVIDITET 85,9% visoki aviditet

Unaprijed zahvaljujem!

Ankus4

Poštovani,

vezano za upit iznad, od 25.02.2020., još jednom sam vadila krv za IGG i IGM CMV

CMV IGM ekvivokalan
CMC IGG 115 U/ml pozitivan

Zahvaljujem na odgovoru!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prema svemu navedenom nema akutne infekcije s CMV i ne treba ništa činiti.