Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

cmv i ebv virus

bilja83

poštovani doktore,
molim pojašnjenje nalaza serološke pretrage ebv i cmv virusa.
EBV VCA IgM-negativno
EBV VCA IgG-pozitivno-155 AU/ml
EBV EA IgG-negativno
EBNA IgG-pozitivno-146 AU/ml

CMV IgM-negativno
CMV IgG-pozitivno-3,2 IU/ml
hvala unaprijed.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Davno preboljena infekciozna mononukleoza, postoji trajna imunost (otpornost), moguća i trajna imunost na citomegalo virus - također uslijed kontakta s njim nekada davno. naravno, ova interpretacija vrijedi ako je dijete starije od 9-12 mjeseci.

Deivona

Poštovani doktore,
Molila bih Vas objašnjenje ova dva nalaza:
CMV IgM Pozitivan 1.29
CMV IgG Pozitivan 48.00
CMV IgG Avidnost Visoka avidnost 0.830 indeks
Ponovljemi nalaz nakon 2 mjeseca:
CMV IgM Pozitivan 1.51
CMV IgG Pozitivan 44.00
Zbog čega u prvom nalazu je IgM manji nego u drugom, a IgG manji?
S poštovanjem!
Zahvaljujem na odgovoru
Ivona

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Razlike u vrijednostima IgM i IgG su neznačajne, vjerojatno virus nije eliminiran u potpunosti. Potrebno je kontrolirati jetrene enzime (sada) i navedena antitijela za 3-4 mjeseca.