Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

D3

mima

Molim Vas da li dijete od 19 mjeseci treba dobivati D3 kapi i u kojem omjeru? Hvala !

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Cijenjena gospođo, dobro je davati D-vitamin djeci u drugoj (pa i trećoj) godini života u zimskim mjesecima, prosječno u dozi od 400 i.j. Međutim, važno je ocijeniti, osobito prilikom određivanja doze vitamina, opće stanje djeteta, brzinu rasta i razvoja, prehranu i sl. Srdačan pozdrav.