Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Disanje na usta

anitalv

Dijete od godinu dana, gotovo od rođenja diše na usta. Učestalo je prehladena (bez povišene temperature), uz vlažni kasalj i curenje nosa, pluća uredna. Starije dijete pohada kolektiv i nije toliko cesto prehladeno. Nismo nikad radil briseve. Ukupni IgE je 12.2., isključuje li to alergije? Smatrate li da treba obaviti neke dodatne pretrage ili čekati jačanje imuniteta?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Briseve ne treba raditi, prema svemu alergija nije u pitanju i treba čekati da imunitet ojača, da se smanji treći krajnik i da glava naraste - tako će se postići bolja prohodnost nosa. Treba boraviti što više vremena na otvorenom, u kući treba biti prohladno, zrak treba vlažiti i spavanje s povišenim uzglavljem. Više o tome na https://littledotapp.com/hr/blog/bolesti/mama-zacepljen-mi-je-nos