Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Eeg nalaz

Tilia

Poštovani doktore,
molim Vas za mišljenje u vezi bolesti mog sina, starog 8 godina.
Zadnjih godinu i pol se liječi od parcijalne epi (ima i cistu na pinealnoj žlijezdi 7x8 mm).
Od početka bolesti stalno mu je nalaz eeg-a žarišno promijenjen FCT desno, ponekad i manje lijevo F.
Ima parcijalne napade otprilike svaka 2, 3 mjeseca nekoliko dana zaredom, onda mu se smiri stanje.
Od terapije uzima Trileptal suspenziju, 2 x 6 ml, a ima 30 kg.
Da li je uobičajeno da je nalaz eeg-a stalno promijenjen ili se do sada trebao već terapijom popraviti? Da li bi se popravio većom dozom lijeka ili promjenom lijeka?
Molim Vas za savjet.

Hvala unaprijed

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ono što ne zadovoljava to je da ima napade. Sam EEG nije toliko bitan, no svakako je dobro da se ne pogoršava, a istina je da bi bilo bolje da se poboljšava. Obzirom na napade treba se posavjetovati s neuropedijatrom oko odluke o promjeni doze ili uvođenja drugog lijeka. Ako neuropedijatar ne pristaje na promjene zatražite drugo mišljenje.