Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Dohrana

Ivka4

Postovani !
Koliko bi krutih obroka trebala imati beba sa 10 mjeseci ?
Moja curica ima sada 8500kg i jos uvijek dojim, u znatno manjim kolicinama, ali ima 4 kruta obroka dnevno. Smatrate li da je to previse i treba li ih smanjiti i povecati dojenje? Hvala!

Nemojte molim Vas misliti da je glupo pitanje, pitam jer me napadaju sa svih strana da je to previse obroka.

Darko Richter, dr. med.

Oni koji vas napadaju, neka upitaju dijete.
Što ja imam s time?

Ivka4

Uvijek sam u strahu kako Vama postaviti pitanje, a da na njega dobijem odgovor koji bi mene zadovoljio, no eto, opet nista...
Smatrat cu da je prehrana djeteta sa 4 kruta obroka u redu. Lijep pozdrav !

Darko Richter, dr. med.

U čemu je problem razgovarati s djetetom?

rose123

Samo želim demantirati izjavu da je majčino mlijeko nešto po okusu najlošije što čovjek u životu pojede... Nije istina, probala sam neki dan, zapravo je jako fino, slatkasto, pa me ne čudi me da je bebama to draže od dohrane

TheLanily

Poštovani, molim vas za informaciju u vezi bebe od 10 mjeseci. Beba je teška 8,9kg. Prije mjesec dana bili smo kod pedijatra i imao je 8.6kg. Vesela je i živahna beba. Puzi i diže se na noge. Budi se jednom po noći i to mu dam mlijeko 120ml Hipp3 combiotik. Do navršenih 7 mjeseci bio je na Bebimilu, no imao je problem sa probavom, tako da nas je pedijatrica savjetovala na neko drugo adaptirano mlijeko. Po danu spava 2 puta po 1h. Dakle, moje pitanje je sljedeće, beba ne želi ništa jesti zadnjih mjesec dana osim mlijeka. Nudim mu kašice za doručak, ručak i večeru. Isprobali smo sve kombinacije. Od žitno-voćnih, voćnih, povrtnih, mlječno-žitne-vićne. Rijeđe i gušće kašice. No on jednostavno ne želi ništa osim mlijeka. Tu i tamo za užinu pojede keksić. Rastu mu donje jedinice pa pretpostavljam da je to uzrok. No zanima me vaše mišljenje. Hvala

TheLanily

Pozdrav, evo da se nadovežem na zadnji moj upit. Situacija se riješila sama od sebe. happy Pa ako netko bude imao sličnu situaciju, budite uporni.
Ja sam djetetu kao i svaki dan 3x nudila kašice i evo prihvatio je sve što sam mu dala kao da nije bilo nikakve pauze.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Bravo, jedino je rješenje biti strpljiv, ovakve faze su uobičajene i ne ugrožavaju dijete. LP