Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

dojenje i antidepresivi

nada1979

Poštovani, dojim 3,5mjeseca, i sad bi trebala počet koristit antidepresive, zoloft(50mg) s tim da počinjem s 1/4 tablete, da li trebam prekinut dojenje?
Da li trebam prekinut svejedno iako budem na 1/4 ili samo ako povećam dozu? Molim vas savjet ili informaciju gdje se mogu obratit. Moj psihijatar predlaže prekid dojenja jel smatra da ne treba riskirat, pa tražim savjet pošto znam da je dosta poznanica dojilo pod antidepresivima dakle mišljenja psihijatra su različita pa sam zbunjena i ne bih željela prekinut dojenje ni pod razno ako nema potrebe za tim.
Unaprijed zahvalna.

Darko Richter, dr. med.

Ja o vašoj dijagnozi niti indikaciji nemam pojma, vrlo malo znam o antidepresivima, ali imam rješenje: pogledajte što piše u uputi uz lijek i poslušajte svojeg psihijatra.