Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

dugotrajni kašalj

klara29

Bok!Evo ja seopet javljam nakon šta sam poslušala vaš savjet.Dijete mi kašlje od 2.mjeseca(produktivni kašalj ali nikako iskašljati).Savjetovali ste mi da jedno vrijeme prestanem sa svim sirupima i terapijama pa da vidimo stanje.Tako sam i napravila, osim što smo u međuvremenu dobili nalaze od alergoloških testiranja.Sve je bilo u redu. Nije alergična na nikakvu hranu , samo na dalmatinsi crni bor (u=2).Ostalo sve u redu. Međutim zadnjih tjedan dana malena je opet počela kašljati noću, po 2-3 puta, popodne dok spava a preko dana dok se igra curi joj nos i takodjer kašlje. U vrtić ne ide, nema temp, normalno jede, krvna slika je u redu.Što da sad napravimo? što dalje? Preko noći taj je kašalj dosta jak.Hvala!

Darko Richter, dr. med.

Ako je alergična na pelud crnog bora, a i ako slučajno tamo živi, onda bi moglo biti da od toga i kašlje, da ima alergijski rinitis, a možda i neki ekvivalent astme.
Ne znam koliko je stara. Ako je ispod 5 godina, dao bih joj Singulair Mini, ako ima 6 g. i više, Singulair Junior, po 1 dozu dnevno. Rezultat bi se mogao vidjeti za 1-2 dana.