Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Dvogodišnjak se cesto budi noću

Andreag

Postovani,
Imam dijete od 2 godine, dojeno, normalan rast i razvoj, i jos se uvijek nocu budi minimalno 3 puta. Prestajemo s dojenjem, i to nekako ide, ali mislim da kod njega nije problem nekakva navika, vec je on bas istinski gladan. Ujutro u 7 cim se ustane trazi jesti, ako ne pojede na vrijeme (a radi se o minutama) postane placljiv, ljut.. Jutros se u 4 sata probudio gladan, i ustao se jesti. Moze li to ukazivati na neki problem? Napominjem da su njegovi djed i baka s oceve strane oboje dijabeticari, kojima se doduse u starijoj dobi razvio dijabetes.
Hvala na odgovoru i lijep pozdrav!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ukoliko se uredno razvija i ima uredan prirast na težini i visini ne bi trebalo biti problema. Jedino ako tijekom dana pokazuje neubičajeno izražene znakove gladi ili ako pije više od 200 ml tekućine/kg tjelesne težine/24 sata, tada se javite pedijatru.