Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

herpes

Kristina

Moj petogodišnji sin kao popratnu pojavu svake bolesti(prehlada, angina) dobije herpes na bradi ili usnici. To saniramo virolexom,(mast i tablete). Znam da to nije izlječivo, ali da li je moguće spriječiti relativno često pojavljivanje. Napominjem da kod bolesti on rijetko, gotovo nikad nema povišenu temperaturu, ali herpes dobije i kod najmanje prehlade.

Dr. Darko Richter

Za sada se ne može učiniti ništa više od onoga što već poduzimate. Jedino morate znati da s terapijom morate otpočeti kod samog početka pojave herpetične promjene, praktički čim počinje svrbiti, a još se i ne vidi. Smatra se da osobe s učestalim herpetičnim infekcijama imaju određenu disfunkciju tzv. NK-stanica, no to je teško ispitati, a praktički za sada se niti ne može na toj razini intervenirati.