Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Hidrokela

vd235

Poštovani,
Imam 20 godina i ove godine krajem 2 mjeseca sam imao operaciju varikokele lijevog testisa. Sve je dobro proslo, ali je testis bio malo povecan i vidjela se hidrokela, ali je doktor rekao da jednostavno ostavim da ce proc samo od sebe. Na poslu me pocelo smetat pa sam otisao kod privatnika na punktaciju toga peije nekih mjesec dana. Sve bilo super ali se nakon 3-4 tjedna vratilo, sada je iste veličine ako ne i malo veća. Ne smeta me previše, kada zaboravim na to uopce ni ne dozivljavam to, ali sama pomisao da još uvijek imam sa tim problema me malo psihički opterečuje. Tražim jednostavno bilo kakav savjet u vezi toga. Operaciju naravno bi htio izbjec, ali mi se cini da ce bit neizbjezna, a sa punktacijom sumnjam da cu napravit nesto konkretno.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Obzirom da je na tom testisu već bila operacija varikokele treba zatražiti mišljenje urologa. Ako je operater već obavio pregled i dao mišljenje da ne treba ništa raditi zatražite mišljenje drugog urologa. Punkcija definitivno neće koristiti, samo se može desiti komplikacija u vidu infekcije.