Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

hoćemo li razgovarati

edina

Imam dječaka od dvije i pol godine. U svojo dobi koristi oko pedeset riječi i fraza, zna brojati do deset, čak i na engleskom, zna operisati osnovnim kompjuterskim radnjama. Ipak, ne razgovara puno sa nama i kada nešto želi prije to pokaže rukom nego što kaže jezikom. Zaostaje li za svojim vršnjacima i postoji li razlog za zabrinutost i daljnja ispitivanja. Kad čuje za neku novu riječ on najčešće ponovi samo zadnji slog. Unaprijed hvala.

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Cijenjena gospođo, dijete u pravilu usvaja temeljni jezik do konca treće godine života. Postoji mogućnost da razvije i posebnu vrstu komunikacije sa svojom najbližom okolicom, pa se izražava na načine koje ne koristi u kontaktu sa strancima. Stoga, nemate razlog za zabrinutost. Bavite se s njim, razgovarajte i tako će dijete iz dana u dan biti sve bogatije za nove riječi i izražaje. Mnogo pozdrava.