Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

prehrana

martina 75

Poštovani,

Moja beba je stara 3 mjeseca. Prehrana je adaptiranim mlijekom (Laktovit plus). Do prije tjedan dana spavala je cijelu noć zahtjevajući noćni obrok između 5 i 7 sati ujutro. Sada se budi ranije tražeći obrok. Pretpostavljam da je to mlijeko dovoljno ne zasiti, i da se zbog toga ranije budi. Sve je ostalo u redu (nema grčeva, vjetrova).
1. Da li je treba dati neko drugo kaloričnije mlijeko, ako da koje?
2. Da li mogu početi dohranu i kojim namirnicama ?

Dr. Darko Richter

Nipošto ne treba ugušćivati mlijeko ili tražiti neko kaloričnije. Treba dati mlijeko normalno razmućeno prema uputi na kutiji. Dijeta u toj dobi još traži određeni ritam, i nije rijetkost da se po koji puta probudi ranije ili tijekom noći radi obroka još do kraja prve godine života. S dohranom pričekajte do navršenihih 4 mj. života.