Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Hod i križanje prstića

Yuri

Poštovani,
Imam dijete od 19 mjeseci koje je urednog razvoja. Sve elemente za dob ispunjava (hoda, trci, čuči, skače, hoda po stepenicama, koristi puno rijeci). Pracen je od strane neuropedijtra i fizijatra jer je nesto ranije roden i uvijek je sve bilo uredno, zadnje kontrole sa 13 mjeseci. Procjena psihologa sa 13 mjeseci vise nego uredna. Medutim u zadnje vrijeme, zadnjih par dana, zna ponekad hodati na prstima, to bude kratko kroz dan, da se povremeno digne na prste, nikad u cipelama. Ali, primjetila sam i da kriza prstice na rukama, drži ih kao u figi i tako ih ima dok hoda. Inace kad koristi ruke sve normalno, ali kad su mu slobodne, onda drzi kao fige.
To me jako zabrinjava iako je sve drugo normalno i cini mi se da se normalno razvija, komunicira, druži se, igra se s nama, s drugom djecom, sa svojim igrackama, mazi plišance, kao hrani ih itd..

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne trebate se zabrinjavati, no preporučam kontrolu neuropedijatra.