Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Upala grla svako malo

Morrison

Moj sin od 9 godina stalno ima upalu grla. Cim pocne skolska godina on se razboli. Kad ozdravi onda se razboli opet za par dana.

Ako su praznici, tada uglavnom ne oboli, ali cim krene u skolu opet dobije upalu grla i tako cijelo vrijeme do kraja skolske godine.

Nekad mu je crp povisen, a nekad ne. Shodno tome mu doktorica propise antibiotik ovisno o nalazima.

Nije mi jasno zbog cega tako cesto oboljeva? Inace ima dijagnosticiran poremecaj prekomjerne aktivacije mastocita sto mu izaziva odredjene bolove i neuroloske simptome.

Prije 2.5 godine je bio kod ORL kirurga i on je rekao da krajnici nisu za operaciju.

Kod kojeg specijalsta moramo ici u ovoj situaciji, da li kod imunologa, ORL doktora ili nekog treceg? Koji bi mogli biti uzroci ovih precestih upala i sto se moze poduzeti?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mislim da bi najprimjerenije bilo konzultirati imunologa.