Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Hrana za bebu od godinu dana

Mely123

Poštovanje,
moja će kćerkica za 2 tjedna navršiti godinu dana.
Zanima me dali joj od tada mogu davati hranu koju kuham za nas,sa začinima,naravno ništa pretjerano začinjeno ili ljuto?
Ili joj i dalje moram posebno sve kuhati i pripremati.
Dali za doručak smije dobiti salamu,džem,što je s kravljim mlijekom?
Dali mora biti trajno ili svježe,prokuhano?
Voće kao jabuke,kruške sam do sad uvijek lagano prokuhala,dali joj od sad mogu svježe dati?

Hvala unaprijed
Lijep pozdrav

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Može jesti sve vrste namirnica, punomasno kravlje mlijeko (trajno treba prokuhati). Prednost dajte namirnicama iz kontrolirane proizvodnje. Sol dodajte minimalno ili pričekajte do navršenih 18 mjeseci. Dakle može jesti sve namirnice pripremljene na način kao i u odraslih osoba.