Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Krvna slika

Mihaela53

Poštovani, moj sin ima 5,5 g i već smo 14. dan u virozi. 12. dan je razvio temperaturu do 39. Ono sto me brine su niže vrijednosti leukocita i limfocita. Viroza je respiratorne etiologije, kašalj, iskašljavanje purulentnog sadržaja i isti je sadržaj iz nosa, upaljeno grlo, povećani i bolni limfni čvorovi na vratu. Inače je dobrog općeg stanja.
**purulentni se sadržaj javio 12.dana bolesti, do tad je bio proziran
Nalaz: CRP 3,3
L 3,2
Limfociti 1 a u postocima su 31,4 %
Sve ostale vrijednosti su unutar referentnih
Hvala
S poštovanjem, Mihaela

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Prema broju leukocita i urednom CRP-u nalaz ukazuje da je riječ o virusnoj infekciji. No to ne znači da ne postoji pridružena blaža bakterijska infekcija, da je riječ o samo jednom virusu niti da virus nije uzrokovao određene komplikacije (npr upalu pluća i sl.). Nužno je praćenje zdravstvenog stanja od strane pedijatra.