Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Izvijanja djeteta

rog

Ema je rođena 22.03.09., 3720 g, 50 cm, Abgar test 10/10, svi nalazi uredni. Na prvom pregledu (prije 3 dana), pedijatrica je primjetila da se Ema izvija u stranu (primjetili smo i mi ranije). Rekla je da napravimo UZV glave. Također je rekla da je Ema vjerojatno imala krvarenje u glavici za vrijeme poroda ili da je ostala bez zraka. Naravno da smo nakon tih riječi jako zabrinuti za našu bebu, iako je doktorica rekla da ne brinemo jer se to sve sa vježbama može ispraviti. Naručila nas je na pregled ponovno za mjesec dana.
Molim Vas za nekakav savjet da li da čekamo mjeseca dana do sljedećeg pregleda ili da nakon UZV-a odemo u privatnu polilkiniku. Nebi htjeli gubiti vrijeme, nego početi sa vježbama čim ranije. Inače Ema se normalno razvija, narasla je 3,5 cm, dobila 620 g /sada je 4200 g, obujam glavice je 2 cm veći.

Lijepi pozdrav

Zabrinuti mama i tata

Darko Richter, dr. med.

Ja ništa niti vidio, niti čuo. Što da vam ja pričam?
Pedijatar bi trebao rješavati problem, ako ga ima, a, ako ga nema, ne bi ga trebalo stvarati.