Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

jednogodišnje dijete,nos

Olgica

Poštovani doktore,
gdje spada po uhranjenosti i visini žensko dijete od godine dana teška 11.200g i visine 80cm?
Drugo pitanje, starija kćer od 5godina pala je i raskrvarila nos osim malo plakanja ništa drugo do kraste u unutrašnjosti ali pri vrhu koju ona stalno kopa. Nos izgleda kao da je rana upaljena. S čim joj to mazati? Probala sam sa pavlovićevom kremom i melemom ali ništa.

Darko Richter, dr. med.

Spada u oveće žensko dijete.
Fascinira me totalno nesnalaženje s kremama i kremicama, koje su inače tako obljubljene u hrvatskih mama.
Valjda ćete na ogrebotinu ili upaljenu kožu staviti prvo antibiotsku kremu ili mast, a ne Niveu.

Olgica

Zbog toga pitam Vas jer ne znam koju kremu antibiotsku da kupim jer mi se neda ići za svaku sitnicu kod doktora. S toga možete li mi reći koju kremu mogu u ljekarni dobiti a da ne ide na recept.
Hvala

Darko Richter, dr. med.

Ne postoji niti jedna antibiotska krema koja se može izdati bez recepta. Ali, nekako, ja je uvijek dobijem, ako sam spreman platiti. Npr. Betrion, Garamycin, Bivacyn.