Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Kisela stolica

TamaraM

Poštovani doktore,
beba ima 11 meseci, dobro napreduje u svakom smislu, odlično je raspoložena i lepo jede, nema nikakve intolerancije ili alergije na hranu. Stolice su redovne, 2-3 puta dnevno, kašaste. U poslednje vreme primetila sam da se na svakih nekoliko dana zna javiti jedna stolica u toku dana (poslednja) koja miriše na kiselo
Imam li razloga za brigu i obraćanje doktoru i od čega to može biti?
Hvala najlepše!

Zaja

Postovani doktore
Moja beba ima 4 mjeseca i ima zelenu stolicu dojim ne i dohranjujem
Sve je i uredu beba vesela nisam mijenjala ni hranu sako odjednom zadnjih 10tak dana ima tamo zelenu sttolicu
Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Stolica moze biti razlicite boje i mirisa, ako je ubrzan rad crijeva tada bude zelena i moze imati kiselkasti miris. Sve navedeno nije bitno dokle god dijete dobro napreduje i ponasa se uobicajeno.